Daha İyi Müşteri Etkileşimi İçin Sosyal Medya İpuçları

Her işletmenin hayatta kalması müşterilerine bağlıdır. Müşteri ve işletme arasındaki ilişkiler işletmenin satış yapma oranını etkiler.

Sosyal medya sayesinde işletmelerin kendi müşterileriyle iletişim halinde olması daha kolay bir hal aldı. Strateji oldukça basit ama sosyal medya üzerinden müşterilerinin bağlılığını nasıl kazanacağını bilmeyen bir sürü işletme var.

İşinizde başarılı olmak istiyorsanız müşterilerinizle iletişime girmeli ve onları kendinize bağlamalısınız. Bunun için aşağıdaki ipuçlarına bir göz atın:

Müşterilerinize uygun içerikler paylaşın           

Sosyal medya pazarlamacılığın en zor kısmı nasıl bir içerik oluşturacağınıza karar vermektir. Takipçilerinizin şekillendirdiği bir içerik oluşturmak bunun için en etkili yol olacaktır. Bu sayede takipçileriniz kendini sizin işletmenizin bir parçası olarak görürler. Eğer takipçileriniz paylaştıklarınızı gerçekten severse bu onların da sizi başkalarıyla paylaşmasını sağlar ve böylece daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

Duyarlı olun

Sosyal medya üzerinden sunduğunuz ürün ya da servis ne olursa olsun takipçilerinizin bunlarla ilgili soruları mutlaka olacaktır. Eğer takipçilerinize zamanında ve doğru bir şekilde dönüş yaparsanız bu da size sadakat olarak geri dönüş yapacaktır, sakın unutmayın!

Kolay bulunun

Sosyal medya profilleriniz ne kadar kolay bulunursa takipçi kazanmanız o kadar kolaylaşır. İsminiz ve fotoğrafınız direkt olarak markanızla ilgili olsun. Böylece insanlar profilinizi gördüğünde markanızla bağlantı kurabilir. Ayrıca her bir sosyal medya platformundan diğer hesaplarınızın linklerini paylaşmanız takipçileriniz için kolaylık sağlayacaktır.

Eğlenin

Sosyal medyanın asıl amacı eğlenmek ve sosyalleşmek. O yüzden burada eğlenmeyi unutmamanız lazım. Eğer takipçileriniz hesaplarınızı sıkıcı bulursa sizi takip etmeyi bırakacaktır. Komik ve ilginç şeyler paylaşmaya özen gösterin. Sosyal medyayı sadece bir hesabınız olsun diye kullanmayın. Hesaplarınızla insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakın.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com