Girişimciler Neden Sosyal Medyada Olmalı?

İş dünyası sürekli gelişmekte olan bir alan. Sizin de işinizde sürekli büyümeniz için online varlığınızı da büyütmeniz gerek. Girişimcilerin sosyal medyada olması için binlerce neden var. Facebook ya da Twitter gibi büyük kanallar dışında varlıklarını gösterebilecekleri onlarca niş platformları var.

Eğer siz de girişimciyseniz ve sosyal medyada varlığınız olmasının ne gibi yararlarının olacağını bilmiyorsanız aşağıdaki maddeleri okuyun.

1.Araştırma amaçları için mükemmel bir alan

Bir girişimci olarak teknolojik olarak son gelişmeleri takip etmek temel noktalardan biri. Sosyal medya pazar araştırması yapmanızı ve rakiplerinizi tanımanızı sağlar. Rakiplerinizin yaptıkları sizin de işinize yarar. Ayrıca ilham alabileceğiniz kişileri de bulmanızı sağlar. Müşterilerinizi tanımanızı ve onlarla bağ kurmanıza da yardımcı olur.

2.Online itibarınızı ve networkünüzü inşa etmenizi sağlar

İnternetin parmaklarımızın ucunda olduğu bir dünyada online itibar hiç bu kadar önemli olmamıştı. Online itibarınızın iyi olması markanız ve markanıza olan güven için çok önemlidir.

Bir girişimci için markasının online itibarı kadar kendi kişisel online itibarı da önemlidir. Yatırımcılar size yatırım yapmadan önce sizi takip eden ve size saygı duyan bir kitleniz olmasına dikkat ederler. Girişimciler belli bir alanda lider konumuna gelmek istiyorlarsa ona uygun bir sosyal medya platformu seçip uygun bir içerik hazırlamalılar.

3.Girişimcilerin işine yarayacak harika araçlar var

Sosyal medyadan bahsederken sadece Facebook, Instagram ya da Twitter gibi büyük isimlerden bahsetmiyoruz. LinkdIn, Startup Notion ya da Upspring gibi girişimcilere büyük yararlar sağlayacak daha bir sürü platform var. Bu platformlar size girişimcilik hakkında bilgi veriyor, iş bulmanıza yardımcı oluyor, kendi girişimlerini yapmış olan insanlardan ilham almanızı sağlıyor.

Girişimciyseniz ya da olmak istiyorsanız sosyal medyanın size sağladığı kolaylıklardan faydalanmanızı öneririz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com