Girişiminizin Başarısı İçin Gereken Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya sitelerinin çokluğu girişiminize başlarken hangilerini kullanmanız gerektiği konusunda kafanızı karıştırabilir. İşinizin alanına göre seçmeniz gereken sosyal medya mecralarını sizin için inceledik.

Facebook

Aylık Aktif Kullanıcı: 2 milyar

Facebook son günlerin en çok kullanılan ve her türlü iş için kullanışlı bir sosyal medya sitesi.

Yüzde 77 kadın kullanıcısına sahip. Kullanıcıların yüzde 82’si 18-29 arası gençlerden oluşuyor.

Araştırmalara göre Facebook’tan yüksek verim alabilmeniz için günde iki post yeterli. Müşterilerinizi fazla postlarla boğmadan postların içeriklerinde seçici olmalısınız. Yani atacağınız post üzerinde çok düşünüp yeterli miktarda post yapmanız gerekiyor.

Twitter

Aylık Aktif Kullanıcı: 320 milyon

Twitter’ın kullanıcılarının çoğu genç kitleden oluşuyor. Önceleri kadın erkek eşit kullanıcılara sahip olan Twitter bu günlerde daha çok erkek kullanıcı kazanmaya başladı.

Eğer hedef kitleniz genç üniversite öğrencileriyse Twitter kullanmalısınız. Hastagler sayesinde hedef kitlenize ulaşabilir retweetler sayesinde  bu kitlenin daha fazlasına da ulaşabilirsiniz. Unutmayın, postunuza görsel eklerseniz takipçileriniz bundan hoşlanacaktır.

Instagram

Aylık Aktif Kullanıcı: 700 milyon

Instagram, Facebook tarafından satın alınan ve görsel içerikler paylaşmanızı sağlayan bir platform. İşiniz için kesinlikle kullanılması gereken bir sosyal medya kanalı. Instagram üzerinden sohbetler başlatarak müşterilerinize ulaşma imkanınız var.

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformu olduğu için onu iyi değerlendirmelisiniz. Müşterilerinizin bağlılığını kazanmak için Instagram postlarınızı kaliteli tutmalı, takipçilerinizle olabildiğince bağlantı kurmalı ve kendinize bir konsept oluşturmalısınız.

Pinterest

Aktif Aylık Kullanıcı: 175 milyon

Pinterest bir sosyal medya ağından çok bir arama ve keşif motoru. Ama yine de fotoğraf paylaşım platformu sayesinde pazarlamacılar tarafından sosyal medya profillerini insanlara sunmak için kullanılıyor. Kadın kullanıcıların çoğunlukta olduğu Pinterest, yemek tarifleri, stil önerileri, makyaj ipuçları gibi alanlarda en çok tercih edilen site.

LinkedIn

Aylık Aktif Kullanıcı: 106 milyon

Çoğu insan LinkedIn’ı bir işletme için uygun sosyal medya platformu olarak düşünmez. Ama LinkedIn şu an pazarlama için çok daha önemli bir mecra haline geliyor. İşletmeden işletmeye bağlantılar için kullanılabilecek en iyi site. Aynı zamanda hedeflemesi de oldukça etkileyici.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com