Instagram Paylaşımlarınızda Dikkat Etmeniz Gereken 5 Konu

Instagram paylaşımları yaparken kişisel ya da kurumsal hesabınızda dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Daha iyi bir etkileşim için kişisel veya kurumsal marka konumlandırmanızı, temel bazı doğrular üzerine inşa etmelisiniz. Paylaştığınız içeriklerin özenle seçilmiş ve detaylarda da düşünülmüş olması takipçi sayınızı hızla arttıracaktır.

İşte Instagram’da paylaşım yaparken dikkat etmeniz gereken 5 konu:

Milyonlarca Hashtag

Fotoğraf paylaşımı yaparken hashtag kullanmak tabii ki beğenilerinizi arttırmak için yardımcı olur. Ama sonsuza doğru giden ve yaptığınız paylaşımla alakalı olmayan hashtagler çok can sıkıcı olabilir. Paylaştığınız içeriğe uygun birkaç hashtag hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Ekran Görüntüleri

Paylaşımlarınızın orijinalliği her zaman daha çok ilgi çeker. Ekran görüntüleri kullanmak içeriğin ya da mesajın ağırlığını azaltır. Kimse bu tarz bir görüntünün nefes kesici olduğunu düşünmez.

Düşük Çözünürlüklü Fotoğraflar

Bulanık görüntüler, loş ışık, kamera merceğindeki lekeler … bunlar sosyal medyanın en büyük günahları. Bir kenara not edin lütfen.

Herhangi Bir Özelliğin Olmadığı İçerikler

Özel hayatınızda sizin için çok şey ifade eden bir şey Instagram takipçileri için hiç bir anlama gelmeyebilir. Paylaştığınız içeriklerin biraz özenli olmasına özen gösterin. Çok işinize yarayacak.

Düşünülmemiş Fotoğraflar

Arka planda kirli kıyafetleri, bulaşıkları, dağınık bir ofisi ya da yemek yenilen bir yerde karmaşık bir fonu kimse görmek istemez. Paylaştığınız fotoğraflarda, sizden ya da paylaşmak istediğiniz ana fikirden başka neler var biraz dikkatlice bakmanız yeterli.

İdil Güray

Editör

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com