Instagram’dan Nasıl Milyoner Olunur?

Çoğumuzun Instagram’dan milyoner olma gibi hayalleri vardır. Neden Instagram’daki Rich Kids hesabındaki insanlar gibi olamıyoruz?

Görünüşe göre mayınlarla dolu sosyal medyayı altın madenine çevirmek söylendiği kadar kolay değil. O yüzden Instagramınızı paraya çevirmek için size vereceğimiz birkaç ipucu var:

İzleyin ve rol yapın

Her şey milyon dolarlık fotoğrafla başlar. Bu fotoğraf temiz, net ve çekici olmalı. Pikselli fotoğraflar iyi bir imaj çizmenizi engeller. Bu fotoğrafları önemsediğinizi göstermek için böyle şeylere dikkat edin.

Aynı zamanda hesabınızın adı da önemlidir. Bu hesabın amacını iyi kavramanız gerekir. Hesabınız profesyonel mi kişisel mi? Profesyonelse marka adınızı kullanmanız daha iyi olur ama kişiselse daha eğlenceli bir isim bulabilirsiniz.

Bio kısmını da tanıtım yazısı gibi yazmalısınız. Bio’nuz sizi daha açık bir şekilde tanıtmak ve hesabınızın öznelliğini yansıtmak için vardır.

Bir stratejiniz olmalı. Burada sadece takipçiniz olsun diye takipçi istemezsiniz.

İlginç bir hale getirin

Profilinizde paylaştığınız fotoğraflar profilinizin imajı kadar temiz ve pikselsiz olmalı. Bu platform fotoğrafların, videoların ve görsel öğelerin gücünü vurgular.

En önemlisi hesabınızın neden takip edildiğini ortaya çıkarmanız. Bunun iletişiminize katkısının ne olduğunu bulmak.

Takipçileriniz postlarınızın altındaki yazıları okumasını ve önemsemesini sağlayın. Görüşlerinizi ve bakış açılarınızı yazın böylece postların altına sadece başlık giren binlerce Instagram hesabından farkınız olur.

Tutarlı olun

Postlarınızın sıklığını ve düzenliliğini sahip olduğunuz takipçi sayısına göre paylaşın. Düzenli ve sık bir şekilde içerik paylaşmak takipçilerinizin sizinle aynı şekilde iletişim halinde kalmasını sağlar.

Bunun  tam tersi hiç paylaşım yapmazsanız ya da çok fazla paylaşım yaparsanız bu takipçilerinizin azalmasına neden olur.

Hiç kimse gelişi güzel Instagram paylaşımları içinde boğulmak istemez.

Odağınızı kaybetmeyin

Eğer birbiriyle bağlantılı birden çok sosyal medya hesabınız varsa yaptığınız bir postu diğerlerinde de paylaşıyorsunuzdur.

İnsanlar bunu yaparken birçok hata ve aksilikle karşılaşıyor. Bunu yapmak size zaman kazandırabilir ve kendi hikayelerinizi sunmanız her platform için daha uygun olur.

Ama her platform birbirinden tamamen farklı stillere, iletişime ya da tekliflere sahip olduğu için hesabınız için daha iyi olabilir ve takipçilerinize yön verir.

Sosyal olun

Bir makine gibi sadece içeriklerinizi paylaşmayın. İçeriklerinizi yaratın ve kendinizi anlatın. Konuşkan olun.

Bunlara ‘sosyal’ medya demelerinin bir nedeni var. Sorular sorun, sohbet edin, cevap verin, beğenin, favorilerinize alın.

Takipçilerinizle sohbet ederek onları size bağlar, sohbet etmeye devam etmelerini sağlar ve hatta içeriklerinizi paylaşmalarını sağlayabilirsiniz. Takipçilerinize olan ilginiz onların size sadık olmalarını sağlar.

Kendiniz olun

Sosyal medyada gerçek kendinizi yansıtmak her şeyden iyi. Gerçek tutkularınız, istekleriniz, yaşamınızla ilgili paylaşımlar yapın.

Çoğu kullanıcı orijinal olmadığınızı söylemeye çekinmeyecektir. O yüzden gerçek düşüncelerinizi paylaşmaktan korkmayın ve konuşmalarınıza gerçek görüşlerinizi ekleyin.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com