İş Maillerinizi Gece Atmamanız İçin 5 Sebep

Hepimizin başına gelir: gece evde otururken sabah atacağımıza söz verdiğimiz mailleri hatırlamak. Hemen o an o mailleri göndermek isteriz çünkü ertesi güne kalırsa onları yine unutacağımızı düşünürüz. Bunu yapmadan önce oturun ve bir düşünün. Eğer mail çok acil değilse size önerimiz onu atmak için sabahı beklemeniz.

İşte gece maillerini atmamanız için nedenler:

Büyük ihtimal maili sabah okuyacaklar

Çoğu insan eve girdikten sonra işle olan bağlantılarını keser. Boş zamanlarında iş maillerini kontrol etmezler. Gece mail atarsanız büyük ihtimal size geri dönüş yapılmayacaktır. O yüzden sabahı beklemeniz sizin için daha iyi olur.

Boş zamanlarında onlara işi hatırlatacaksınız

Eğer iş arkadaşınız attığınız maili okusa bile, o boş zamanında kaçmaya çalıştığı o iş ve stresten kurtulmaya çalışırken siz ona bunları yine hatırlatacaksınız. Ve inanın bu iyi bir şey değil.

Gece hata yapmak çok daha kolay

Gece yazılan yazılarda yazım hataları olasılığı gündüz yazılanlardan çok daha yüksek. Bu dikkatsizliği yapmamak için size uyumanızı ve maili sabaha yazmanızı öneriyoruz. Ayrıca gece sersemliğiyle arkadaşınıza atacağınız maili patronunuzu göndermenizi istemeyiz.

Uyuyor olmanız gerek

Eve geldiğinizde işinizi kapının dışında bırakmayı öğrenmeli ve evinizde harcayacağınız zamanın tadını çıkarmalısınız. Evdeyken iş düşünmek stresinizi ve yorgunluğunuzu almaz. Maili unutup dinlenmeye bakın!

Gönderdiğiniz kişi bildirim yüzünden uyanabilir

Alıcı gece de telefonunu sesliye alıp bırakıyor olabilir. Eğer uyuyorsa mailin bildirimi yüzünden uyanabilir. İnsanları o huzurlu uykularından uyandırmak istemezsiniz.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com