İşletmenizin Web Sitesinde Olması Gerekenler

Ne iş yaptığınızın bir önemi yok. Bu dönemde mutlaka bir web sitesine sahip olmalısınız.

Dijital varlığınızı müşterilerinize doğru bir şekilde tanıtmalısınız. Sitenizi müşterilerinizin paralarını harcamak isteyeceği bir şekilde tasarlamalısınız.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

1. Basit bir tasarım

Müşterileriniz sitenizi çözmek için saatlerini harcamaz. Onların aradıklarını kolayca bulmalarını sağlamak için yönlendirici bir tasarım edinmelisiniz. Bunu basite indirgeyin. Başlıkları zeki gibi görünmek yerine olduğu gibi yazın. Ödeme yapacakları bölümleri karmaşık yapmayın ki bir ürün satın almadan siteden kaçıp gitmesinler.

2. Güçlü bir içerik

Sizi diğerlerinden ayıracak en önemli özellik de içeriğiniz olacaktır. Direkt ana sayfanıza insanların ilgisini çekebilecek ögeleri yerleştirin. Güzel ve ilgi çekici görseller kullanarak insanları sitenize çekebilirsiniz. Ürün satıyorsanız en ilgi çekici ürünleri yerleştirin. En iyileri hep ana sayfanızda tutmayı unutmayın.

3. Blog

Bu çok sürpriz bir madde değil. Ama gerçekten önemli bir madde. Sitenizin içeriği ne olursa olsun bir blog insanların bilgi edinmesini ve iletişim kurmayı sağlar. Her gün yazmak zorunda değilsiniz. Kendinize bir program belirleyip kaliteli yazılar paylaşabilirsiniz. Blogunuz şirketinizin sesini ve kişiliğini yansıtır.

4. İletişim bilgileri

Küçük işletmelerin güvenirlik kazanmalarını sağlayan en önemli madde iletişim bilgileri olabilir. Müşterilerinizin sizinle iletişime geçmelerine olanak sağlayın. Bu sayede insanlara gerçek olduğunuzu ve soracakları şeylere cevap verebileceğinizi göstermiş olursunuz. Bu bilgilerin sitenizde görünür bir yerde olmasını sağlayın.

5. Değerlendirmeler

Bu da bir başka önemli maddedir. Müşterilerin sizin hakkınızda düşündüklerini yansıtmaları işletmenizi geliştirmenizi, eksiklikleri tamamlamanızı, hataları düzeltmenizi sağlar. Web siteniz daha çok görüntülendikçe bu değerlendirmelerin önemi de artacaktır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com