Küçük İşletmelerin Web Sitesi Sorunu

Çalışanları parmakla sayılır olan küçük işletmelerin hepsi online değil.

Araştırmalar küçük işletmelerin yaklaşık olarak yüzde 60’ının bir internet sitesine sahip olmadığını belirtiyor. Bu sonuca Avustralya, Brezilya, Kanada, Hindistan, Amerika, Türkiye gibi ülkelerin küçük işletmeleri dahil.

Eğer küçük işletme sahibiyseniz markanızın değerini kanıtlayacağınız bir web sitesi yaratmalısınız. Bunun için çok büyük bir bütçe ayırmanıza gerek yok. İşletmenize uygun küçük çaplı bir site sizin için yeterli olacaktır.

İşte web sitesinin şirketinize yararları:

İnternet 7/24 erişilebilir

Her gün aynı saatte kapılarınızı kapatıyor olabilirsiniz ama internet bunu yapmıyor. Tatillerde bile her daim açık. Online olarak var olduğunuzda müşterileriniz istedikleri zaman sizin ürün ya da servisinize ulaşabilirler. Web sitesi siz uyurken sizin yerinize işlerinizi yürütür.

Müşterilerinizin paha biçilemez geri dönüşlerini alın

Müşterilerinizi dinliyor musunuz? Eğer bir web siteniz yoksa bu onları dinlemediğiniz anlamına gelir.

Bir web sitesi iletişim formuna, ürün görünümüne ve yorumlara sahiptir. Bu da müşterilerinizden geri dönüşler almanızı sağlar. Bu geri dönüşler sayesinde nelerin işe yaradığını anlayabilirsiniz. Bu da size piyasaya ürün sürmek, pazar araştırması yapmak gibi işler için zaman kazandırır.

Potansiyel müşterilerin sizi bulmasını sağlayın

Artık insanlar bir şeyler satın almak için Google ya da Yahoo gibi arama motorlarını kullanıyorlar. Eğer güzel dizayn edilmiş bir web sitesine sahip olursanız ürünlerinizi almak isteyen müşteriler sizi kolayca bulabilir. Eğer web siteniz yoksa müşterilerin rakiplerinizin kapılarını çalması an meselesi.

Her yerden girişe sahip olun

Bir web siteye sahip olmak bütün araçlardan erişilebilir olmanızı sağlar. İnsanlar web sitenize tabletlerden, akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan giriş yapabilirler.

Bu günlerde müşteriler teknoloji bağımlısı ve birden fazla araçta online oluyorlar. Eğer siz de telefonunuzu bir yerlere giderken, yataktayken ya da koltukta otururken kullanıyorsanız başkalarının da bunu yapacağını bilmelisiniz.

İyi bir dijital izlenim oluşturun

Eğer müşterileriniz sizin şirketinizi aratırken ilk sayfada sizden başka şeyler çıkıyorsa bu çok kötü olur. Çoğu insan bir şirketin web sitesi yoksa o şirketi ciddiye almıyor.

Eğer sitenizin güçlü bir imajı varsa bu beğenilme, bilinme ve müşterilerinizin bağlılık oranını arttırır.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com