LinkedIn Profilinizde Yaptığınız 4 Hata

Belki yeni bir iş bulmak için, potansiyel işe alımları araştırmak veya profesyonel seviyedeki takımlarla iletişim kurmak için LinkedIn kullanıyor olabilirsiniz.

Sebebiniz ne olursa olsun, hepimiz kabul ediyoruz ki LinkedIn çok yararlı bir uygulama, tabii sadece doğru olarak kullandığınızda.

LinkedIn profilinizde hata yapmanızın önüne geçmek için en çok yapılan 4 hatayı listeledik:

1- Herkesin profiline bakmayın

Herkesin profiline tıklıyorsunuz. Snapchat dışında, bu uygulamada profilinize kimin baktığını gösteren sosyal medya platformlarından sadece biridir. Böylece birkaç hafta önce kovmak zorunda olduğunuz kötü çalışanların sayfalarına tıklamadan önce iki kere düşünmek isteyebilirsiniz ya da profil ayarlarınızı “gizlilik” sekmesine tıklayıp, oradan “profile bakma seçenekleri” ve “gizli mod”u seçerek değiştirebilirsiniz.

2-Doğru profil fotoğrafı kullanın

Profil resminiz bulanık ya da günlük oluyor. Bu bir öz geçmiştir. Mülakata arkadaşlarınızla yemek yerken çekilmiş bir fotoğrafınızın olduğu CV’nizi götürmezsiniz, bu yüzden profil fotoğrafınızı doğru seçmelisiniz. Hazır olduğunuzda, bir arkadaşınıza ya da iş arkadaşınıza karışık olmayan bir arka planın önünde iyi bir ışıkla fotoğrafınızı çekmesini sorabilirsiniz ve bu fotoğrafı kullanabilirsiniz.

3-Tanımadıklarınızı bağlantılarınıza eklemeyin

Sizi ekleyen herkesle iletişim kurabilirsiniz. Ama sırf doktor diye LinkedIn üzerinden ekleme talep edildiğinde kabul etmek zorunda değilsiniz. Her sosyal ağda olduğu gibi, burada da sahteler, düzenbazlar ve dolandırıcılar vardır. Baş kuralımız eğer birini tanımıyorsanız, onları eklemeyin. Bağlantıları olmadığı halde onlar her zaman mesaj yoluyla size ulaşabilirler.

4-Her şeyi onaylamayın

Her şeyi onaylamayın. Ama bildiğiniz bir bağlantınız yeteneklerinizi onayladığında, onların profilinin altındaki “yetenekler ve onaylar” kısmını geri dönüp onaylamak kibarlıktır. Daha çok onay, size uzmanlığınız için daha çok güvenilirlik kazandırır.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com