LinkedIn’den Nasıl İş Bulabilirsiniz?

İş bulmak gerçekten zor bir süreç olabilir. Cv’lerinizi şirketlere teslim etmeniz ve onların sizi geri aramasını beklemeniz gerek. Sonra mülakatlara gitmelisiniz. Bunun daha kolay bir yolu var, o da sosyal medya üzerinden iş aramak.

LinkedIn iş bulma odaklı bir sosyal medya aracı. O yüzden hemen bir profil edinmeli ve aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Bağlantı kurun

Diğer sosyal medya araçlarından daha kolay iletişim kurabilirsiniz. Çünkü sitenin amacı zaten iş bulmak üzerine. Oradaki insanlar ya sizin gibi iş arayanlar ya da sizin gibileri işe almak isteyenler.

Sizin alanınız içi çalışan arayan insanlarla ya da sizden bir level üstte iş yapanlarla iletişim kurun.

İş ilanları kısmına bakın

LinkedIn’de amaç sadece danışmanlık ya da bağlantı sağlamak değil. İş ilanları diye bir sürü seçeneğin olduğu ayrı bir bölüm var. Orada size göre olan ilanlara göz atabilirsiniz.

Önceki işlerinizi belirtin

Önceden yaptığınız işler insanlara neler yapabildiğinizi göstermenin yoludur. O yüzden hepsini yazmayı unutmayın. Ne kadar çok deneyiminiz olursa işe alınma olaslığınız o kadar yükselir.

Daha fazla paylaşım yapın

LinkedIn Kariyer Uzmanı Nicole Williams’a göre makaleler ya da içerikler paylaşmak profilinizin çok daha fazla görüntülenme almasına yarıyor. Bir içerik paylaşmanız sizin o alanda bilgili olduğunuzu gösteriyor.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com