Mükemmel Tweet Nasıl Hazırlanır?

Karşı konulmaz tweet derken neden bahsediyoruz? Binlerce retweet almasından mı? Favorilere eklemesinden mi? Cevaplarından mı?

Bunların hepsinden bahsediyoruz aslında. Bir tweetin değeri onun ne kadar çok insana ulaşmasıyla ölçülür. Yani takipçilerinizin o tweeti kendi takipçileriyle paylaşılacak değerde görmesiyle.

Garantisi olmasa da bir tweetin ‘viral’e dönüşmesini sağlamak için aşağıdaki 3 maddeye göz atın:

Birbiriyle bağlantılı olması

Attığınız bir tweet sadece takipçilerinize ulaşmaz. Sizi takip etmeyen kullanıcılar da sizi favorileyen ya da retweetleyen kullanıcılar sayesinde tweetlerinizi okuyabilir.

Twitter’ın en güzel özelliği açık bir platform olması. Doğru tweetle milyonlarca kullanıcıya ulaşmanız mümkün.

Takipçilerinizi ilgi ve merakını uyandırmak için ilginç sorular sorabilirsiniz. Tweetlerinizi yazarken çekingen olmayın. İnternetin bir özelliği de çok sesli olması. Herkesin bir fikri var ve bunu paylaşmak istiyorlar.

Yeni trendleri ilgili ve zeki bir yolla sunması

Konu görünürlüğü arttırmaya gelince hashtagler, trend sosyal medya postları ve içerikleri her zaman işe yarar.

Ücretsiz içerik pazarlayan bir uygulamayla trendleri takip etmek daha kolay olur ve onları tweetlerinizin içine dahil edebilirsiniz. Bu uygulama en iyi takipçilerinizin ilgi alanlarını tanımlayan anahtar kelimelerini bulur ve size mail olarak iletir.

Görsel içermesi

Search Engine Watch’ın çalışmasında Twitter’da en çok ilgi çeken içerikler araştırıldı. En az hashtaglerin en çok da resimlerin ilgi çektiği ortaya çıktı.

Bütün tweetlere fotoğraf eklemek sert ve hızlı bir kural gibi görülse de bu o kadar basit değil. Takipçilerinizin sizden ne istediğini öğrenmeniz için zamana ve daha fazla tweet atmaya ihtiyacınız var.

Okuyucularınız yazdıklarınızı paylaşmak istediklerinde yazdığı şey bir başlık ve linkten daha fazla olmalı. Yazılarınızı görsel ögelerle güçlendirmek işinize yarayabilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com