Online İşe Başlamadan Her Girişimcinin Bilmesi Gerekenler

İnternet sayesinde bir işe başlamak artık daha basit. Bir isim satın al, WordPress’ten bir site aç, ücretsiz bir tema oluştur, bir tane ‘şimdi satın al’ butonu ekle ve milyonlar kazanmaya başla!

Maalesef bu işler bu kadar kolay değil. Bir işe başlamakla başarılı bir işe başlamak arasında büyük fark var. Size, online bir işe başlamadan ya da ürün tasarlamadan önce bilmeniz gerekenleri sıraladık.

Başlamanın Esasları

Her girişimci işe başlarken çok heyecanlı oldukları için hemen başlamak gibi bir hataya düşer. Doğal olarak bir web sitesi tasarlamaya başlarlar, beyin fırtınası yapmayı önerirler, pazarlamayla ilgili bir mail grubu oluştururlar.

İnternet girişimcilerin önündeki çoğu engeli kaldırdı.

Eskiye döndüğümüzde, insanların işi hafiften alması, her olasılığı düşünüp öyle hareket etmesi, iş planları yazmak normaldi. Şimdi ise tam tersi, kesinlikle yavaş hareket etmemeniz lazım. Online bir işe başlamak için sıkıcı bir iş planına ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey sağlam bir strateji.

Strateji işinizin başarılı olmasını sağlayan bir anahtardır. Çünkü işinizin her açısını kapsar ve bu sayede insanlar akıcı bir şekilde sizin müşteriniz olmaya karar verir. Strateji, başlarken gerçekten dikkatli bir şekilde düşünülmeli.

Bu işin tek sırrı bir sırrının olmaması.

Geleneksel işler gibi online işlerin de birer yol haritası vardır. Tekerlekleri bir daha icat etmenize gerek yok, bu yoldan geçmiş ve şimdi başarılı olanları takip etmeniz yeterli.

Tarif şu; insanlara ihtiyacı oldukları ve istedikleri şeyler satın. Diğer durumda direkt bir web sitesi oluşturup ürün satmaya başlarsanız başarıyı elde edemezsiniz. Sonunda geri dönüp her şeye yeniden başlamak zorunda kalırsınız.

İlk Seferde Doğru Bir Strateji Kurmak

Stratejinizin doğru olup olmadığını nasıl anlarsınız?

İçinde, işiniz için doğru stratejinin neler olması gerektiğini içeren bilgilerle dolu bir sürü blog var. Onlara göz atabilirsiniz. Ama bu işte başarılı olmak için daha hızlı ilerlemek istiyorsanız bir iş koçu işinize yarayacaktır. Sizi düzgün yönlendirip doğru bir strateji geliştirmenize yardımcı olur.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com