Sosyal Medyada Paylaşılmaması Gereken İçerikler

Bu günlerde özel yaşam gizliliği diye bir şey kalmadı ve bunun sorumlusu sosyal medya siteleri. Ama bunun daha da kötüye gitmesini önlemek için birkaç yol var. Paylaş butonuna tıklamadan önce size vereceğimiz bu tavsiyelere bir göz atın.

Ev ve iş yeri adresinizi vermeyin

Buna gülüyor olabilirsiniz. Ama burada bahsettiğimiz şey Facebook’a adresinizi yazmaktan ibaret değil. Evinizin sokağında fotoğraf çekilmek ya da evinizde check-in yapmak bile sizin adresinizi başkalarıyla paylaşmanıza neden oluyor. Instagram’a konum ekleyip fotoğraf atmak da buna dahil.

Ayrıca arkadaşlarınız da bilmeden sizin adresinizi paylaşabilirler. Onları uyarmakta fayda var.

Çocukların belli oldukları fotoğrafları paylaşırken dikkat edin

İş çocuk fotoğrafı paylaşmaya gelince fazladan dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer çocuklar sizin kendi çocuklarınız değilse her zaman ailelerinden izin alın.

Tatil detaylarını vermeyin

İnsanlara uzun bir süre için evden gittiğinizi söylemek hırsızların evinize girmeleri için birer davetiye. Bunun anlamı tatildeyken fotoğraf paylaşmamak değil. Sadece bunu yaparken tanıdığınız insanlarla paylaşmak daha güvenli olacaktır.

Şifre ipuçları vermemeye dikkat edin

Online güvenlik soruları, içinde kişisel bilgilerinizi barındırırken, sosyal medya hesaplarınızı korumak için yeterli olmayacaktır. Büyüdüğünüz şehir, ilk evcil hayvanınızın adı ya da erkek arkadaşınızın adı bunların hepsi özel bilgiler bunları sosyal medyanızda paylaşmanıza gerek yok.

Özel fotoğraflarınızı kendinize saklayın

Biz sizi Instagram’da, Facebook’ta ya da Twitter’da çıplak fotoğraflar paylaşmayın şeklinde kısıtlamıyoruz. Ama bunları direkt olarak yollamak ya da Snapchat’ten paylaşmak daha iyi olabilir.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com