Sosyal Medyanın Sizin İçin Yapabilecekleri ve Yapamayacakları

Son zamanlarda sosyal medyanın ne kadar güçlü bir hal aldığını defalarca söyledik. Unutmamanız gereken, bu gücü kullanmak için çaba sarf etmeniz gerek. Sosyal medya sihirli değil, size bir anda istediğiniz her şeyi veremez. Yapabilecekleri şeylerin yanında yapamayacakları şeyler de var.

Sosyal Medyanın Yapabilecekleri:

Markanızın görünürlüğünü arttırmak

Sosyal medya hesaplarınız sayesinde potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bu satışlarınızı arttırmanız için yardımcı olabilir. Pazarlama yazılımları kullanarak sosyal medya üzerinden gelen online müşterileri takip edebilirsiniz.

Markanıza bağlılığını arttırmak

Yapılan araştırmalara göre sosyal medya kullanan markaların müşterileri kullanmayanlara göre markalarına daha sadık. Bu yüzden iş adamları sosyal medya üzerinde aktif olmayı ve oradan müşteri çekmeyi önerip duruyor. Sosyal medya üzerinden müşterilerinizin güvenini kazanıp onlara kendinizi sevdirin.

İşinizdeki kusurları göstermek

Yapılan olumsuz yorumlar ve şikayetler işinizde nelerin yanlış gittiğini bulmanızı sağlar. Eğer bu şikayet ve yorumları verimli bir şekilde kullanabilirseniz, o sorunları çözer markanızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Olumsuz yorumların motivasyonunuzu bozmasına izin vermeyin ve ürün ya da servisinizi geliştirin.

Sosyal Medyanın Yapamayacakları:

Efor harcamadan geri dönüş saplamak

Sosyal medya size yarar sağlayabilir ama bunun için efor sarf etmeniz gerek. Uygun içerikler paylaşmanız, tartışmalarda yer almanız, soru sormanız hatta sektörün trendlerini kontrol etmeniz gerek. Eğer gereken eforu sarf ederseniz beklediğinizden de çok geri dönüş alabilirsiniz.

Anında başarılı olmak

Sosyal medya sizi ertesi gün başarılı hale getiremez. Potansiyel müşterilerinizi bulmak ve onları ürün ya da servisinizi almaya ikna etmek biraz zaman alacaktır. Ama o zaman geçtikten sonra karşılığını kesinlikle alacaksınız.

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com