Takipçi Satın Almak Neden Kötü Bir Düşünce?

Sosyal medyanın gücü son günlerde çok büyük ve etkili bir hale geldi. İnsanlar daha fazla takipçi, beğeni ve yorum istemeye başladı. Takipçi sayısının insanların statü simgesi haline geldiği bu günlerde organik takipçiye ulaşamayanlar takipçi ve beğeni satın alma gibi hilelere yöneliyor.

Takipçi satın almanın güzel bir takipçi kitlesi yaratacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Neden mi?

Düşük katılım ve bağlılık

Takipçi aldığınızda aldığınız hesaplar sizin sayfanızla ya da yaptığınız işle ilgilenenler olmuyor. Aldığınız tek şey sayılar oluyor. Takipçi satın aldığınızda çoğu sahte hesaplardan oluşuyor. Sizin fotoğraflarınızla, içeriğinizle, paylaştıklarınızla ilgilenmeyen takipçiler neden işinize yarasın ki?

Bu hesaplar sizi rahatsız edecek

Çoğu zaman bu hesaplar otomatik bir şekilde kendi reklamlarını yapan mesajlar ve yorumlar yapıyor. Size gelen bu mesaj ve yorumlar sizi ve gerçek takipçilerinizi rahatsız etmeye başlayacak. Bu da takipçilerinizin sizin hakkınızda kötü düşünmesine neden olabilir.

Dürüstlük ve itibar kaybı

Şu an içinde bulunduğumuz post-modern dünyada herkesin ahlaka bakış açısı farklı olduğundan ahlakın tanımı çok açık değil. Ama emin olun insanların çoğu takipçi satın almanın ahlaksız bir şey olduğunu düşünüyor. İnsanlar sizi olduğunuzdan çok daha popüler çok daha havalı görünmeye çalıştığınız için suçlayabilir. Birden 30 takipçiden 30,000 takipçiye çıktığınızda insanlar şüphelenmeye başlayacaktır.

Sonunda yakalanıyorsunuz

Bunu yapan çoğu insan diğerleri tarafından yakalanıyor. Bu günlerde insanların fake takipçilere sahip olup olmadığını bulmanın yolları çok daha kolaylaştı. Yaratılan birkaç uygulama, adını girdiğiniz hesabın fake takipçi sayısını ortaya çıkarıyor.

 

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com