Kanıtlanmış İpuçları ve Teknolojiyle Ağınızı Genişletin

İlişki ağınızı yani network’ünüzü genişletmeye ihtiyacınız olduğunu ve doğru bağlantıların işletmelerinizin can damarı olduğunu biliyorsunuz. Bildiğiniz, güvendiğiniz insanlarla iş yapmaya eğilimlisinizdir. Ancak girişiminizi büyütmek ve tanıtmak için gelişmiş ilişki ağlarına ihtiyacınız var.

Teknolojiyi kullanın

Teknoloji şüphesiz ağ oluşturma manzarasını değiştirdi. Sosyal paylaşım ağlarının yanında bu sosyal ağların elverdiği canlı etkinlikler de insanları birbirine bağlar ve topluluğun işbirlikçi gücünden yararlanır hale geldi. Canlı etkinliklerde kuracağınız ilişki ağları etkinlik katılımcılarını gerçek zamanlı olarak görebilmenize ve ilişkilerinizi derinleştirmenize yardımcı olur. Teknolojiyi kullanmaktan çekinmeyin.

Ağ oluşturma sorunlarınızı netleştirin

Ağ zorluklarının üstesinden gelmek için proaktif bir yaklaşım kullanın. Ağınızı güçlendirmek kuşkusuz zor bir iş olabilir – özellikle de korkularınızın temelini belirlemediğiniz zaman.

Reddedilebileceğinizden mi korkuyorsunuz? Başkalarının sizi olumsuz yönde yargılayacağını mı düşünüyorsunuz? Bekli de birini rahatsız etmek ya da rahatsız edilmek istemiyorsunuz.

Gerçek şu ki, kendimize anlattığımız öyküler başkalarıyla daha derin ve doymuş ilişkiler geliştirme imkanımızı etkiliyor. Bu, daha iyi düşünmeyi öğrenmek ve sonuçta daha iyi yaşamak (ve iş yapmak) ile ilgili. Bu düşünceyle yola çıkmayı unutmayın.

‘Akıllı’ iltifat paylaşın

Birine iltifat etmeyi öğrenmek güçlü bir sosyal beceridir. Övgüler aslında daha fazla sosyal beceri edinmek için en iyi araçlardandır, çünkü geri dönüşler harika ve anında olur.

Etkileşimde olduğunuz kişiler hakkında daha fazla şey öğrendiğinizde, yeni bir anlaşma veya müşteri kazanımı hakkında hızlı bir iltifat sizi bilgilendirilmiş ve yetkili bir networker yapar. Birisinden size övgü geldiğinde nasıl hissettiğinizi düşünün. Basit ve akıllı iltifatlar daha anlamlı bir görüşme yaratabilir. Sonuç: unutulmaz olursunuz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com