Telefonunuzda Kişileri Engellemek için Kolay Yollar

Telefondan satış yapan pazarlamacı veya sevmediğiniz biri ya da sadece aranıza mesafe koymaya ihtiyaç duyduğunuz kişiler varsa Apple dış dünyadan gelen iletişime limit koymanıza izin veriyor.

İletişim kurmak istemediğiniz, sizi rahatsız eden, mesajlarını, aramalarını ya da facetime aramasını görmek istemediğiniz insanlara sahipseniz, aşağıdaki talimatları takip edin.

Birinin sizi aramasını veya mesaj atmasını engellemek için iki yol var:

Sizin rehberinizde kayıtlı olan birini engellemek için;

Ayarlara gidin> Telefon > Arama > Arama Engelleme/No. Belirleme > Kişiyi Engelle.

Bütün kişi listeniz görününce, siz de aradığınız kişinin üstüne basın ve engelleyin. Geriye döndüğünüz sayfada engellemek istediğiniz kişinin adı eklenmiş olarak görünecek.

Ayarlardan kişilerde, hem mesajları hem de facetime’ı seçip yukarıdaki talimatları takip ederek kişileri engelleyebilirsiniz.

Telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numarayı engellemek istediğinizde;

Telefon uygulamasına gidin > son arananlar. Engellemek istediğiniz numarayı bulun ve numaranın sağında maviyle yazılmış daire içinde “i” olan sekmeye dokunun.

Sayfayı aşağı çekin ve “Bu arayanı engelle” seçeneğine basın. “engellenen listesindeki kişilerden telefon araması, mesaj ve ya Facetime alamayacaksınız ” mesajı “kişiyi engelle ve vazgeç “ seçenekleri ile beraber ekrana gelecek. Kırmızı ile yazılı “kişiyi engelle” seçeneğine tıkladığınızda, numarayı engellenenler listenize almış olacaksınız.

Mesajlardan, engellemeyi istediğiniz kişinin mesaj kısmını açıp sağ üst köşedeki mavi “i” yerini seçerek, daha sonra gelen ekranda numaraya bastıktan sonra tekrar yukarıdaki talimatları takip ederek engelleme yapabilirsiniz.

Figen Uçkaç

Genel Yayın Yönetmeni / Yaratıcı Yönetmen

Henüz yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

Cesur, Yaratıcı, Girişimci Kadınların bilmesi gereken her şey.

Bizi Takip Et

İletişim

işBİLENKADIN'a Ulaşmak Çok Kolay.

editor@isbilenkadin.com

Reklam

işBİLENKADIN'a Reklam Verebilirsiniz.

reklam@isbilenkadin.com